Červen 2008

EuroTip - 4.kolo

27. června 2008 v 12:47 TipŠFL
Priebežné poradie po treťom kole :
Vo štvrtom kole sa bude opäť tipovať presný výsledok , polčas a taktiež koľko gólov v zápase padne. Kto uhádne víťaza prípadne remízu získa + 3 body ,kto neuhádne stratí -1 bod . Kto uhádne polčas získava + 2 body a kto neuhádne nestráca nič a taktiež kto uhádne počet gólov v zápase ( presný počet ! ) získa 2 body ,kto neuhádne nestratí nič . Všetky tipy platia pre normálnu hraciu dobu . TIPOVAŤ TREBA :
  1. Víťaza respektíve remízu....................................... +3/-1
  2. Presný výsledok..................................................... +4/ 0
  3. Polčas..................................................................... +2/ 0
  4. Počet padnutých gólov v zápase........................... +2/ 0

Nemecko - Špenielsko 2,90 - 3,30 - 2,30

EuroTip - 3.kolo

23. června 2008 v 11:39 TipŠFL
Euro sa blíži ku koncu a s ním aj EuroTip. Víťazom sa môže stať ešte hocikto. V popredí sa stále drží Vrzgac ,ktorého stíhajú Gomez s Jancim. Vo štvrťfinále sa rodili samé prekvapenia čo spôsobilo veľa mínusových bodov . Tí čo uhádli jeden zápas získali respektíve stratili - 1 bod ,pretože jeden zápas uhádli (2 body) a tri neuhádli (-3 body). Ostatí čo neuhádli ani jeden zápas stratili mínus 4 body. Rezymu a Jančimu by som sa chcel opsravedlniť ale musel som im strhnúť bod aj za ten zápas čo natipovali neskoro ( sorry moja chyba dal som vám neskoro vedieť) ,pretože by to nebolo fér voči ostatným ( ak by som jančimu ani rezymu ten zápas nepočítal janči by mal o bod viac ako gomez respektíve rezy by mal o bod viac ako cvero... ). Čo sa týka 3.kola ponuka je pod tabuľkou a budú sa tipovať už presné výsledky. Za uhádnutý zápas budú tentoraz tri body ,za neuhádnutý bude mínus jeden bod a za uhádnutie presného výsledku budú 4 body ,čo zabezpečí dramatickosť..

Penalty premenili : Dario Srna - Arda Turan , Semih Senturk , Hamit Altintop
Pôvodne som nechel písať o zápasoch ale tento mi nedá spávať... Kto ste ten zápas videli musíte uznať ,že Chorváti by si zaslúžili postup omnoho viac ako Turci na ktorých tuším presedlalo české šťestíčko. Chorváti si v tomto zápase vypracovali omnoho viac šancí ako mužstvo s krajiny polmesiaca. Prvú a najväčšiu šancu zápasu zahodil v 19.minúte hráč CSKA Moskva Ivica Olič ktorý po prekrásnej prihrávke Luku Modriča trafil z bezprostrednej blízkosti do brvna a po ňom sa hlavou nepresadil Niko Kranjčar. Chorváti držali loptu na svojich kopačkách a Turci sa dostávali do šancí len sporadicky. Ich najväčšími šancami bola dalekonosná bomba defenzívneho stredopoliara Kayserisporu Mehmeta Topala, ktorá preSVIŠŤala okolo ľavej žrdky svätyňe Stipeho Pletikosu a taktiež pokus Tuncaya Sanliho v predĺžení. Ešte predtým však perfektne mieril s priameho kopu Dario Srna ale Rustu Rencber dokázal svoje brankárske kvality. V predĺžení sa nič vážnejšieho neudialo a ked už sa všetci pripravovali na pokutové kopy v 119.minúte prišiel šok pre Turkov. Srnov center bol zblokovaný Rustu bežal za loptou k nej sa však skôr dostal muž zápasu Luka Modrič ,ktorý posadil presný center na hlavu striedajúceho Ivana Klasniča - 1:0. S Chorvátmi sa tešil celý národ to však ešte netušili čo ich čaká...Bežala 122.minúta (!!!) ked Rustu poslal výkop cez celé ihrisko a lopta sa šťastne odrazila ku striedajúcemu žolíkovi Fatiha Terima Semihovi Senturkovi ktorý loptu napálil do ,,šibenice" Stipeho Pletikosu 1:1 . Zarazilo ma však to že bola prerušná hra po góle Chorvátov a tí chceli využiť svoje posledné a súčasne taktické striedanie ,ktoré im však nepochopiteľne štvrtý pán rozhodca Mejuto Gonzáles v spolupráci s hlavným arbitrom Robertom Rossetim neumožnili. Keby Chorváti striedali už by určite neinkasovali. Prišli teda na rad penalty a v nich psychická výhoda pre Turkov. Ako už býva zvykom najväčšie hviezdy penalty zahodia podobne ako Ronaldo vo finále LM svoju šancu nepremenil Luka Modrič ktorý mieril vedľa pravej žrde penaltového špecialistu Rustuho. Turci svoje penalty premenili a na strane Chorvátov sa presadil iba Dario Srna. Chorvátom tak ostali iba oči pre plač napriek tomu ,že zo základnej skupiny si odniesli plný bodový zisk. Chorváti po záverečnom hvizde dokonca plakali... :( ... Ale futbal je aj po prehrách. Chcel by som vyzdvihnúť celé chorvátske reprezentačné mužstvo za ich ochotu bojovať za svoju krajinu . Ach kiež by sme aj my mali takú reprezentáciu. A akože Slaven Bilič to je najlepší kouč akého som kedy videl . Hrozne sa mi páčilo ako utešoval po zápase svojich zverencov,ako vlastných synov ... Najlepším hráčom chorvátov bol jednoznačne Luka Modrič ( prednedávnom prestúpil z Dinama Záhreb do Tottenhamu Hotspours ) ktorý už je teraz lepší ako niektoré hviezdy (napríklad Patrik Kostelanský či dokonca Kostelanský Patrik !!! ) . Angažmán v nejakom veľkoklube si určite nájde aj Rakitič. A toľko šťastia čo mali turci som ešte nevidel. Zrelí na vypadnutie boli už v zápase so Švajčiarskom. Turci vedia hrať iba v nadstavených časoch :) ...

EuroTip - 2.kolo

19. června 2008 v 13:18 TipŠFL
Aby sme upresnili pravidlá ... V 2.kole je jeden vyhratý zápas za 2 body a neuhádnutý za -1 bod aby bola tipovačka napínavá až do konca... Hor sa do toho :D !!!
19. júna 2008
Portugalsko - NEMECKO 2:3 (1:2) ... 40. Gomes ,87.Postiga - 22.Schwiensteiger ,27. Klose ,62.Ballack

20. júna 2008
Chorvátsko - TURECKO 1:1pp (0:0,0:0) ... 119. Klasnič - 120+2. Semih Senturk 1:3 na 11 m

21. júna 2008
Holandsko - RUSKO 1:3pp (0:0,1:1) ... 86. Van Nistelrooy - 56.Pavlyuchenko ,112.Torbinsky ,116. Aršavin

22. júna 2008
ŠPANIELSKO - Taliansko 0:0pp (0:0,0:0) ... 4:2 na 11m
TU JE PRIEBEŽNÉ PORADIE PO 1.KOLE :
Svoje body si vo vlastnom záujme skontrolujte ...

EuroTip

3. června 2008 v 7:49 TipŠFL
S blížiacim sa Eurom2008 je tu dalšia tipovacia súťaž. Pravidlá sú jednoduché : do začiatku turnaja t.j 7.6.2008 o 18:00 natipujte všetky zápasy základných skupín ktoré sú v ponuke.Ak sa vám zdá niektorý ťažký tak vynechať môžete len 1 zápas s každej skupiny. Za uhádnutý zápas získavate 2 body za neuhádnutý 0 bodov. 2.kolo príde ked bude rozlosované štvťfinále.Tipujte 1 0 alebo 2.Prajem veľa šťastia...