Mladé Svište II - Beer Brothers

1. dubna 2008 v 17:46 |  Zápasy
Mladé Svište II - Beer Brothers 11:10 (2:5)
Góly : Šebesta 5, Kostelanský 4, Krekáč , Mištrík
S pohľadu konečného umiestnenia to bol pre obe mužstvá pár kôl pred koncom dôležitý zápas. Svište už tradične začali veľmi zle. Narozdiel od veľmi efektívnych Beer Brothers nevedli Svište využiť ani tie najvyloženejšie šance. To znamenalo pre Beer Brothers ľahšiu cestu k víťazstvu v prvom polčase, kde jediným pozitívom Svišťov bolo vyrovnanie rekordu v počte strelených gólov za jednu sezónu o ktorý sa postaral Tomáš Šebesta. Druhý polčas začal podobne ako prvý... Svište pokračovali v zahadzovaní šancí a Beer Brothers opäť využili všetko čo sa im ponúklo a pritom im pomáhal svojimi už tradične nevýraznými zásahmi v bráne Ivan Balajka ,ktorého na pár chvíľ vystriedal v bráne aj Jakub Mištrík,ktorý sa však potom radšej vrátil do poľa. Svište sa nedokázali priblížiť Beer Brothers na rozdiel menej ako dva góly. Dokonca bol stav aj 6:10 !!! Potom však začali chvíle Svišťov ,ktorí ukázali svojho obrovského tímového ducha. Naštartoval ich najmä pekný gól Patrika Kostelanského ,ktorý svoju akciu zakončil ako inak na druhí-tretí krát ale za to efektnými,efektívnymi a peknými nožničkami. Svište si uvedomili ,že to tam už musí padať. Medzitým sa im podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu - 9:10. Približne štyri minúty pred koncom prišiel zlom zápasu - Kostelanský dostal peknú prihrávku,ktorú dokázal využiť - 10:10. Celý zápas sa nedarilo Andrejovi Krekáčovi avšak na konci sa z neho stal spasiteľ Svišťov ked asi minútu a pol pred koncom rozhodol víťazným gólom. Beer Brothers sa už k vyrovnaniu nedostali ,pretože konečne aspoň trocha a v pravej chvíli podržal v bráne Ivan Balajka.Touto výhrou si Svište polepšili ,pretože ak nezaváhajú s FK Demolačná Čata ( pričom sa neberie ohľad na zápas s Black Stars ) mali by o skóre predbehnúť práve Beer Brothers a skončiť na 6.mieste. To znamená ,že ak by sa na treťom mieste nič nezmenilo a skončili by tam The Reds bol by to veľmi prijateľný súper. Všetko ja to však zatiaľ len v rovine teórie. No nechajme sa prekvapiť... Ešte by som chcel podakovať chalanom ,ktorí boli ochotní ísť na tento neľahký zápas a nenechali nás v štychu... Ide o hráčov : Tomáš Šebesta, Patrik Kostelanský, Jakub Mištrík, Ivan Balajka, Andrej Krekáč, Peter Drblík a taktiež Michal Hamar ,ktorý bol pripravený v prípade núdze naskočiť. Ešte priebežna tabuľka po dvanástich kolách :