Black Stars - Mladé Svište II

14. dubna 2008 v 17:26 |  Zápasy
Mladé Svište II - Black Stars 9:9 (5:4)
Góly : Šebesta 4, Krekáč 4 ,Kostelanský
Na derby opäť prišlo dosť divákov,ktorí vytvorili skvelú kulisu. Tá akoby pomáhala skôr Svišťom ako Black Stars.Taktika Svišťov bola jasná : hrať v klude ,zbytočne nenervačiť , nezraniť sa pred play-off a hrať s vedomím ,že aj prehra bude pre nich celkom prijateľná. Zápas začal ako sa očakávalo ked sa vedenia ujali hráči Black Stars. Svišťom sa podarilo vyrovnať a prekvapújuco držali náskok počas celého zápasu na svojej strane.V útoku Svišťov robila ,,neplechu" útočná dvojička Šebesta-Krekáč ,ktorá patrí medzi najúdernejšie v lige.Prvý polčas skončil lepšie pre Svište 5:4. V druhom polčase prišiel očakávaný tlak Black Stars , ktorý však zostal nevyužitý ,pretože v bránke domácich stál ,,muž s papradňanskej doliny " Ivan Balajka ,ktorý vychytal životný zápas. Hosťujúci hráči z Black Stars mohli páliť z hociktorej pozície ,vždy však neúspešne ,pretože ich tvrdé strely končili bud na skalnej obrane,ktorú tvorili Kostelanský,Mištrík a Drblík, alebo v náručí fantastického Balajku.Svište hrali s kľudom ,ktorý im zvýšil svojím gólom Kostelanský. Rozdiel sa udržiaval na troch góloch. Za pár minút však prišli rýchle tri góly v podaní Black Stars a nasledovne dokonalý obrat ,ked približne dve minúty pred koncom sa dostali zaslúžene do vedenia. Svište hrali ako chceli a aj napriek tomu ,že pri konci prehrávali o gól, nevzdávali sa a pokračovali v hre akú hrali od začiatku a v priebehu celého zápasu. To sa im vyplatilo. Minútu pred koncom sa prehnal obranou Black Stars víchor menom Andrej Krekáč a vyrovnal na konečných 9:9 . Black Stars boli počas celého zápasu lepším tímom, mali viac šancí ,hrali kombinačnejšie ,no ani to im nestačilo na výhru.Svište mali kopec šťastia, ale nielen to bolo faktorom úspechu. Hrali jednoducho,zbytočne sa nestresovali a v bránke mali muža zápasu Ivana Balajku.Obom mužstvám už ostáva len čakať na zajtrajší duel The Reds - Dopraváci.sk ,ktorý o štvrťfinálových dvojiciach play-off mnoho napovie.