13. února 2008 v 15:04
Mladé Svište II - Ilegal 12:2 (8:0)
Góly :
Ďuriš 5, Šebesta 2 ,Mištrík 2 , Hamar , vlastný 2x

Papierové prognózy pred zápasom hovorili o jasnom víťazstve Mladých Svišťov , avšak Ilegal chcel konečne zahrať dobrý výsledok. Svišťe zdecimované zraneniami kľúčových hráčov ( hrať nemohli Haviar,Hoferica,Krekáč) začali dobre a po rýchlych góloch sa ujali vedenia ,ktoré s prehľadom udržiavali. Strelecky sa darilo najmä kanonierovi Tomášovi Ďurišovi , ktorému však ako na podnose servíroval góly už tradične najlepší hráč Mladých Svišťov Tomáš Šebesta. Ked sa k tomu pridal výborne chytajúci brankár domácich Patrik Kostelanský , ktorému vedenie zmiernilo trest, bolo o výsledku prakticky rozhodnuté po polčase, ktorý vyznel v prospech domácich vysoko 8:0.Druhý polčas sa niesol v znamení dohrávania,kedže domáci mali iba jedného hráča na striedanie a sily im pomaly ale určite dochádzali. Druhý polčas by bol pre divákov veľmi neatraktívny... Reputáciu si aspoň trocha napravili hráči Ilegalu ked sa im podarilo streliť dva góly. To však už bolo z ich strany všetko. Svetlým momentom na strane Svišťov v druhom polčase bolo aspoň to ,že Michal Hamar strelil gól po dlhých šiestich zápasoch. Nebyť vynútených absencií v domácom mužstve mohol byť rozdiel skóre aj vyšší, ale podstatné je víťazstvo. Prepvedená hra Svišťov sa musí zmeniť ak chcú pomýšlať na vysnívané piate miesto.Najlepším hráčom domácich bol už viackrát spomínaný Tomáš Šebesta a z hostí by sa dal vyzdvihnúť výkon Juraja Ziga.